Trakya Üniversitesi 2011 Bahar Şenlikleri

Ekleme : Program açıklanmış. Buraya tıklayıp görüntüleyebilirsiniz. Böylesine baştan savma programa sahip bahar şenliği görmedim. Programa bakarken beklentilerim ağzımızdaki kaşıkla yumurta taşıma yarışması seviyesine kadar düştüyse de bu beklentimi karşılayan bir etkinlik görememek beni hayal kırıklığına uğrattı.

Öyle görünüyor ki kaynak bulunamadığı için iptal edilmiş. Mayıs ayına gelmemize rağmen üniversite yönetiminden açıklama yapılmaması ise bunu doğrular nitelikte. Anlayamıyorum arkadaş, Türkiye üzerinde 150 civarında üniversite var ve kaynak bulamayan tek üniversite Trakya üniversitesi. İnönü stadı için top oynayacak bir sürü yer var gitsin orda oynasınlar diyen zihniyet neyse, bahar şenliklerini de gereksiz harcama olarak görüp kaynak yok bahanesiyle iptal etmek aynı zihniyet işte. Burada içimden geçenleri dilediğim gibi yazamıyor olmamın nedeni de benzer bir zihniyet. “Oha arabalara bak kocaman” diyen öğrenciyi başbakana hakaret etti diye gözaltına alan bir ülkede, sene başında her öğrenciden alınan 100 liralık kayıt ücretlerini, öğrenci belgesi almak için bile bizden aldıkları o birer liraları nerelerine kaynak yaptıklarını sorsam beni de gözaltına mı alırlar, fişlerler mi bilmiyorum, o yüzden söylemiyorum. Koyun olacaksın arkadaş şenlik mi yok tüh kısmet, 100 lira kayıt ücreti mi ? e iyi  tamam doma… öhm şey verelim bari.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi bir arkadaşımın hocasının dediği şey : “Bahar şenlikleri bir üniversitenin namusudur.” Abartı gelebilir ama sene başından beri her öğrencinin acaba hangi şarkıcılar gelecek diye merakla beklediği,  hayaller kurduğu bir etkinliktir işte. Kaynak yokmuş, sponsor aradın da kimse sponsor mu olmadı arkadaş, 25 bin öğrencisi olan Trakya üniversitesi sponsor mu bulamadı ? Müteahhit misiniz nesiniz anlamadım ki işiniz gücünüz binalar yapmak. Adam gibi yerlere yapsanız ona da bişey demeyeceğim gitmişsiniz te ebesinin şeyine mühendislik – mimarlık fakültesi yapmışsınız. Benim buradan çıkaracağım sonuç tek düşüncenizin para olduğu, öğrencinin durumu kimsenin umrunda değil. Sistem nasıl işliyor bilmiyorum ki ne kadar kampüs = o kadar ödenek mi demek nedir yani ? Ayşe Kadın Kampüsünde veya Balkan Kampüsünde o kadar boş alan varken gidip oraya bir kampüs daha yapmanın mantıklı hiç bir açıklaması olamaz. Bahar şenliklerinden girdim nereden çıktım :/ Neyse devam etsem neler neler anlatırım da düşünce özgürlüğü mü denir ifade özgürlüğü mü pek aşina olduğumuz konular değil. Burada keseyim en iyisi. Okuyan birileri varsa da sağolsun, yorum yazmak isterseniz olumlu olumsuz her türlü yorumunuz yayınlanacaktır.

1 Comment »

  1. 1
    naz Says:

    Kesinlikle katılıyorum.. sözde batı sözde herşeyy …..Tarakya üniv.çöküşte nerde eski trakya bile diyemiyosun aynı aynı….


RSS Feed for this entry

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: